Labmedya - Laboratuvar ve Sağlık Gazetesi

info endüstri

dscf3541.-1-

1981 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Hukuku Ana Bilim dalı Anayasa Hukuku bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam ediyor.
Callan School ve The Hampstead Garden Suburb Institute’de İngilizce ve mesleki yabancı dil eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü’nde Enerji Hukuku lisansüstü sertifika programı ve TOBB Üniversitesi ve Kamu İhale Kurumu tarafından düzenlenen kamu ihale sertifika programlarına katıldı.

Türkiye Barolar Birliği’nin  Sağlık Hukuku sertifika programını bitirdi. Uluslararası 7. Rinoloji Kongresi, Uluslararası 3. Hasta Hakları Kongresi gibi çeşitli  kongrelerde Tıp Hukuku ve Tıbbi Kötü Uygulama (Malpraktis) üzerine tebliğler sundu. Ulus Devlet Hastanesi ve Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi'nde doktorlara seminerler verdi. “ Doktorun Malpraktis El Kitapı" adlı kitabı Eylül 2013'de 2. baskısını yaptı.
Güncel Hukuk Dergisi, Leges Hakemli Hukuk Dergisi, Terazi Hakemli Hukuk Dergisi başta olmak üzere çeşitli dergilerde Kamulaştırma ve Tıp Hukuku alanlarında makaleleri yayımlandı. 2008 yılından beri Ankara Barosu’na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmakta olan Av. Murat Tezcan, 2011 yılından bu yana  mesleğini ortk olduğu Ankara Hukuk Bürosu’nda sürdürüyor.

 
3WTURK CMS v8.3.1