Labmedya - Laboratuvar ve Sağlık Gazetesi

info endüstri
profdrsevilatasoy

Prof. Dr. Sevil Atasoy 1949'da, İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesinden mezun oldu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında biyokimya alanında uzmanlık ve tıp bilimleri doktorası yaptı, aynı dalda doçent ve profesör oldu.  

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalındaki öğretim üyeliğinin yanı sıra, 1980-1993 arasında Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Kimyasal Tahliller İhtisas Dairesi başkanlığını, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünün 1987-2005 yılları arasında müdürlüğünü yürüttü, biyokimya, kriminalistik ve kriminolojinin farklı  alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri verdi, tez danışmanlığı yaptı ve 2009a kadar İstanbul Üniversitesindeki öğretim üyeliğini sürdürdü.

2005-2010 arasında Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) üyeliği yapan Atasoy ve kurulun başkanlığını üstlendi. Halen Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı olan Sevil Atasoy, Şiddet ve Suçla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürlüğünü yürütmektedir.

Neler oluyor hayatta?

Neler oluyor hayatta?

Prof. Dr. Sevil ATASOY

01 Eylül 2014, Pazartesi
Masumiyetin Piyangosu

Masumiyetin Piyangosu

Prof. Dr. Sevil ATASOY

01 Temmuz 2013, Pazartesi
Kabahat Dolunayda

Kabahat Dolunayda

Prof. Dr. Sevil ATASOY

01 Mayıs 2013, Çarşamba
 
3WTURK CMS v8.3.1