• 18 Eylül 2020, Cuma
nuve
images/articles/categories/kh-icft3-y.jpg

Prof. Dr. A. Kadir HALKMAN

1953 Ankara doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1976 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda ve Fermantasyon Teknolojisi Bölümü'nden mezun olmuştur. 1977 Şubat-1979 Kasım tarihleri arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Meyve Sebze İhracatını Geliştirme Projeleri (MEYSEB) Genel Müdürlüğü'nde görev yapmıştır.

 

1978 Ekim döneminde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mikrobiyolojisi Kürsüsü'nde Doktora çalışmalarına başlamıştır. 1979 Kasım ayında açılan sınavları kazanarak adı geçen Kürsü'ye asistan olarak girmiş, 28 Aralık 1983 tarihinde Ziraat Doktoru olmuştur.

 

12 Ekim 1989 tarihinde Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Tarımsal Biyoteknoloji Bilim Dalı'nda Doçent olmuştur. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümünü bitirmiş, 25 Haziran 1996 tarihinde Gıda Bilimleri Anabilim Dalı'nda Profesör olmuştur.

 

Halen Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. A. Kadir HALKMAN İngilizce bilmektedir, evli ve bir çocuk babasıdır.

Avrupa Birliği, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile TOBB, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odasının çeşitli komisyonlarında görev yapmıştır. 2004 yılından bu yana Gıda Teknolojisi Derneği Yönetim Başkanlığını yürütmektedir (www.gidadernegi.org). Aynı zamanda www.mikrobiyoloji.org sitesinin bilimsel sorumlusudur

 

URL: http://cv.ankara.edu.tr/halkman@ankara.edu.tr    E-posta:  halkman@ankara.edu.tr;  halkman@gmail.com

sol alt ANALYTECH

Adınız Soyadınız

E-Mail adresiniz

Telefon

Destek Almak İstediğiniz Konuyu Seçiniz

Cihaz ve Sarf Malzemesi Tedarik Test ve Analiz Hizmeti Hammadde Tedarik Teknik Servis Hizmeti Proje Danışmanlığı Diğer

Almak İstediğiniz Desteğin Açıklaması

Güvenlik Kodu

appstore googleplay
Analytech
Arablab
ThailanLab
labcomplex
gıda güvenligi kongre

hachlange 2020

-->
3WTURK CMS v6.0